Zelektryzowani w naszej szkole

Utworzono dnia 20.11.2018

Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym.

15 listopada 2018r. naszą szkołę odwiedziła dwuosobowa grupa animatorów z Lublina o nazwie ,,Zelektryzowani’’. Miłośnicy nauki, w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyli nam tajniki chemii i fizyki. W pokazie wzięli udział uczniowie klas starszych IV- VIII oraz klasa II. Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia naukowe. Wśród nich znalazły się: lewitująca piłka przy użyciu dmuchawy do liści, palenie ciekłego butanu - ,,paląca się ławka’’, wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego czy też ,,płonąca dłoń’’. Różnorodne rekwizyty i substancje sprawiły że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym śpiewaniem fragmentów piosenek - ,,zmiana głosu’’. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Panowie Patryk i Bartek przekazali nam trudną wiedzę naukową z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, naukowcy zwrócili uwagę na kwestię bezpieczeństwa podczas pokazu - więc nie próbujcie tego w domu!

mgr Agnieszka Pęcherek

Utworzono dnia 20.11.2018, 22:52