Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 w Wesołej na międzypaństwowym meczu o europejski Puchar CEV w piłce siatkowej kobiet!

Utworzono dnia 10.02.2020

KS „Developres SkyRes” Rzeszów : Busto Arsizio (Włochy) 3:0!

W dniu 5 lutego b.r. zorganizowaliśmy jak co roku wyjazd na wielkie siatkarskie widowisko sportowe w rzeszowskiej Hali „Podpromie”. W poprzednich latach jeździliśmy kibicować męskiej drużynie Asseco Resovii Rzeszów, jednakże z uwagi na fakt, iż ostatnio nasi chłopcy spisują się słabiej postanowiliśmy pojechać i wesprzeć swym dopingiem walczącą aktualnie o najwyższe cele w polskich i europejskich rozgrywkach kobiecą drużynę KS „Developres SkyRes” Rzeszów. Ten mecz w ramach 1/8 europejskiego Pucharu CEV ze wspaniałą włoską drużyną Unet e–work Busto Arsizio i aktualnym obrońcą tego trofeum cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż oglądało go na hali ponad 3.500 kibiców!

Było to prawdziwe święto sportu dla całego Podkarpacia, a sam pojedynek dostarczył nam i wszystkim kibicom zgromadzonym na hali i przed telewizorami (mecz transmitowała stacja Polsat Sport Extra) niesamowitych emocji. Nasze rzeszowskie „Rysice” (taka jest nieoficjalna nazwa rzeszowskiej drużyny) zagrały fenomenalnie i po stojącym na najwyższym europejskim poziomie meczu pokonały one Włoszki w stosunku 3:0! Na hali panowała wspaniała atmosfera, a 2 sektory zajmowane przez naszą liczną grupę reprezentującą szkoły podstawowe w Wesołej i w Ujazdach wyróżniały się przez cały mecz swą aktywnością i „kolorytem”. Nasi uczniowie nieustannie – chwilami nawet na stojąco - zdzierali swoje gardła, dopingowali nasze rzeszowskie siatkarki i gromkimi brawami nagradzali raz po raz ich wspaniałe akcje. Wykazali się przy tym postawą „wzorowego kibica” prezentując klubowe szaliki, koszulki, a nawet biało czerwone – klubowe barwy namalowane na swych policzkach. Można więc powiedzieć, że na tym meczu było wszystko „super” z wyjątkiem braku ostatecznego awansu do następnej rundy Pucharu CEV, ponieważ pomimo zwycięskiego rewanżu nad Włoszkami w stosunku 3:0 (w pierwszym meczu we Włoszech przegrały 0:3) – nasze „Rysice” przegrały ostatecznie w dodatkowym decydującym „złotym secie” i niestety odpadły z dalszych rozgrywek.

Na boisku pokazały swą klasę siatkarskie gwiazdy europejskiego formatu. I tak obok występujących w naszej drużynie aktualnych lub byłych reprezentantek Polski (Zaroślińska–Król, Witkowska, Polańska, Efimienko–Młotkowska, Krzos), Serbii (Blagojević), Czech (Mlejnkova), Portoryko (Valentin – Anderson), USA (Franti) w drużynie włoskiej obok reprezentantek tego kraju zaprezentowały się także zawodniczki z Belgii, Chin, Albanii i Stanów Zjednoczonych. Warto przy tym też wspomnieć, że trenerem drużyny rzeszowskiej jest aktualnie słynny Francuz Stephane Antiga, który w 2014 r. jako trener męskiej reprezentacji Polski wielce przyczynił się do zdobycia przez naszych siatkarzy tytułu Mistrzów Świata.

Po zakończonym meczu zawodniczki chętnie rozdawały autografy i pozowały do zdjęć, z czego nasi uczniowie skrzętnie skorzystali. Ciekawe były także ujęcia z żywą maskotką Develpresu SkyRes Rzeszów „DevelopRyśką” .

Opisywana wizyta w pięknej rzeszowskiej hali „Na Podpromiu” przysporzyła wszystkim naszym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością zaszczepiła wśród nich zainteresowanie tą niezwykle popularną obecnie w naszym kraju dyscypliną sportu. A jej popularność jeszcze bardziej wzrosła po zdobyciu ostatnio przez naszą męska reprezentację dwukrotnie tytułu mistrzów świata.

Poprzez naszą inicjatywę zachęcamy inne szkoły do podejmowania podobnych działań, które wzbogacają doświadczenia uczniów, kształtują postawę wzorowego kibica, pozwalają bliżej utożsamiać się ze swoim regionem, a jednocześnie ukazują wzorce jak można ciekawie i kulturalnie spędzać swój wolny czas.

Adam Świder

GALERIE: