Szkolny konkurs recytatorski pt. "Wiersze, które lubimy"

Utworzono dnia 03.06.2022

W dniu 01.06.2022 odbył się szkolny konkurs recytatorski pt."Wiersze, które lubimy". Główne cele konkursu to: zainteresowanie uczniów poezją polskich autorów, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, promowanie talentów uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie udział wzięło 27 uczniów. Konkurs rozgrywany był
w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII. Recytację oceniano w pięciostopniowej skali. Na ocenę miały wpływ następujące elementy: pamięciowe opanowanie tekstu, intonacja, dykcja, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu, strój, rekwizyty). O wynikach konkursu decydowało jury w składzie: p. W.Polewka, p. R.Tarnawski, p. A.Antkowska oraz p. I.Juraszek. Swoją obecnością zebranych zaszczyciła p.Dyrektor mgr A.Rachwalska.

Wyniki konkursu:

KATEGORIA KL. I-III

I miejsce – Wiktoria Ząbek kl. II

II miejsce – Gabriela Sowa kl. I

III miejsce – Maja Pęcherek kl. I

KATEGORIA KL. IV-VIII

I miejsce – Karol Andranowski kl. IV

oraz: Sebastian Świst

Bartosz Kowalski               kl.VIII

Kacper Hus

Bartłomiej Szurlej

II miejsce – Dawid Szurlej kl. VII

III miejsce – Nikola Wielgos kl. VII

Wyróżnienie otrzymał uczeń kl.V Kacper Kustra.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, rzeczowe, dyplomy oraz słodkości,
a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Mamy nadzieję, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością oraz możliwość dla recytujących do wzmocnienia wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych.

W.Polewka, R.Tarnawski

Szkolny konkurs recytatorski pt. "Wiersze, które lubimy"

Utworzono dnia 03.06.2022, 18:17