SZKOLNY KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

Utworzono dnia 03.03.2023

SZKOLNY KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

Regulamin konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną:

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wesołej – Ujazdach.

2. Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową oraz z Wielkanocą.

3. Warunki udziału: - Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać indywidualnie lub grupowo tradycyjną palmę wielkanocną. Wysokość palmy nie będzie miała znaczenia przy ocenie. - Do wykonania palm nie wykorzystujemy materiałów sztucznych (np. gotowe kwiaty), jak również palm zakupionych. - Zgłoszone do konkursu prace powinny być oznaczone metryczką przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje o autorze (autorach): imię i nazwisko oraz klasę. - Palmy należy dostarczyć do piątku 24 marca 2023r. do Szkoły.

4. Kategorie wiekowe: I - Grupa przedszkolna i klasa 1

II – Klasy 2 – 4

III – Klasy 5 – 8.

5. Ocena prac: - Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z regulaminem, a w szczególności gotowe palmy wielkanocne, wykonane ze sztucznych materiałów. - Palmy oceniać będzie Jury powołane przez organizatora. Przy ocenie będą brane pod uwagę: estetyka, dobór i bogactwo materiałów, pomysłowość i inwencja twórcza.

6. Nagrody: W konkursie zostaną wyłonione po trzy miejsca z każdej kategorii. Każdy uczestnik konkursu otrzyma drobny upominek.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 marca 2023r.

8. Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ekspozycję prac z podaniem imion i nazwisk twórców w kościele parafialnym w Ujazdach w Niedzielę Palmową.