Z morskich opowieści

Utworzono dnia 13.05.2019

W dniu  7  maja 2019r. 27 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Panem K. Toczkiem i Panią M. Starzak wybrało sie na 3 dniową wycieczkę do Trójmiasta. Podróż pen dolino upłynęła na wspólnych rozmowach i po prawie 8 godzinach podróży mogliśmy podziwiać Bałtyk. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Marynarki Wojennej.  Mogliśmy podziwiać niszczyciela ORP ”Błyskawica”, zajrzeć do wnętrza i posłuchać jego  historii. Jest to jedyny ocalały polski okręt zbudowany przed II wojną światową. Wielkie wrażenie zrobił także na nas zacumowany obok żaglowiec ”Dar Pomorza”.

W Akwarium Gdyńskim  odkrywaliśmy tajemnice podwodnego świata wraz z ponad tysiącem okazów morskich i wodno – lądowych pochodzących z wód bliskich i dalekich. Tuż niedaleko mogliśmy zobaczyć „Dar Młodzieży”, a także inne statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniem. Następnego dnia rano wyruszyliśmy do Gdańska, przechadzając się Długim Targiem oglądaliśmy oryginalne rzygacze, dzwoneczki na Ratuszu „ząb diabła” na Dworze Artusa i okno w kamienicy, z którego co godzinę wychyla się „Panienka z okienka”. Obowiązkowo zrobiliśmy też zdjęcie grupowe przy fontannie Neptuna. Potem udaliśmy się nad Motławę, skąd płynęliśmy galeonem na historyczne Westerplatte słuchając szantów (pieśni) i historii stoczni Gdańskiej. Niezwykłe zabytki, charakterystyczne ulice i mosty, stoczniowe żurawie, a także statki przepływające Motławą – to wszystko  oglądaliśmy w Gdańsku z wysokości 50 m, siedząc w gondolach koła widokowego. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po molo w Sopocie. Trzeci dzień wycieczki to spacer plażą w Gdyni, widok na małe molo i Klif Orłowski, część uczniów wraz z opiekunem udała się na Stadion Miejski w  Gdyni.

Wyjazd do Trójmiasta sprawił nam wielką przyjemność. Zobaczyliśmy sporo ciekawych miejsc, wiele się nauczyliśmy i zrobiliśmy mnóstwo pięknych zdjęć. Jeszcze długo będziemy wspominać niesamowitą wyprawę nad morze.

Kierownik wycieczki: Ewa Sawczak

Utworzono dnia 13.05.2019, 22:32