Utworzono dnia 21.05.2018

W dniach 10 -12 maja odbyła się wycieczka szkolna do naszej stolicy. We wczesnych godzinach porannych wraz z uczniami z Wesołej i opiekunami wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym punktem po przybyciu do Warszawy było Planetarium „Niebo Kopernika”   - „Kosmiczna Wyprawa” w Centrum Nauki Kopernik, pokaz wzbudził ogromne emocje, gdyż poczuliśmy się jak w kosmosie. Następnie Muzeum Wojska Polskiego, gdzie pokrótce została przybliżona historia naszego państwa. Wieczorem mimo zmęczenia ale nakarmieni zwiedziliśmy PGE Stadion Narodowy trasą „Piłkarskie Emocje” oraz punkt widokowy. Obiekt wywarł na nas ogromne wrażenie, nikt nie spodziewał się takiej wielkości i rozmachu. Kolejny dzień to Pałac Prezydencki, Łazienki Warszawskie z Pałacem na Wodzie, Park , Starówka, którędy oprowadzała nas pani Przewodnik oraz taras widokowy z Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę naszej stolicy. Trzeci dzień to ponownie Centrum Nauki Kopernik ale tym razem nie tylko zwiedzanie ale własnoręczne eksperymentowanie – sprawdzanie, dotykanie, montowanie, podnoszenie itp. Na sam koniec wycieczki taras widokowy na lotnisku im. Fryderyka Chopina. A może ktoś z nas wkrótce poleci? Wycieczka się skończyła ale wspomnienia wciąż są żywe i chętnie wracamy do tych chwil.
                                                                                                                                                          Opiekunki: M. Starzak
                                                                                                                                                                                E. Sawczak