Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wesołej ratują dzieci na świecie!

Utworzono dnia 21.03.2019

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty była przeprowadzana
w polskich placówkach edukacyjnych. Miała na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie szyli szmaciane laleczki. Każda z nich  miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. W dniu 14 marca 2019r,odbyła się w naszej szkole gala charytatywna na której zostały zlicytowane laleczki. Każdy z przybyłych osób mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

Hasło to towarzyszyło nam podczas aukcji charytatywnej W czasie spotkania uczniowie w przedstawieniu pt.; „ Jak żyć…” pokazali wartości, którymi każdy z nas powinien kierować się w życiu. .Dziękujemy wszystkim obecnym podczas gali nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy mają otwarte serca i świadomość, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Kwota, którą zebraliśmy 670 zł. została przekazana na szczepionki dla dzieci znajbiedniejszych krajów świata.

Koordynatorzy projektu

Małgorzata Mazur-Herbut