Sukces ujazdowskich uczniów

Utworzono dnia 02.11.2016

Ogień to jeden z żywiołów, który potrafi strawić w swych płomieniach dobytek, zdrowie czy życie ludzkie. Jak z nim postępować i jak się temu oprzeć to wiedza, którą powinien posiadać każdy z nas. Taką wiedzą mogą poszczycić się uczniowie naszej szkoły, którzy znają potrzeby ochrony przeciwpożarowej, zagrożenia i zasady postępowania w razie pożaru oraz udzielania pierwszej pomocy. 8 marca 2016r  przeprowadzony został konkurs pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas IV-VI, którzy wykazali się sporą wiedzą w zakresie pożarnictwa. Chcąc uhonorować uczestników, do naszej szkoły przybyli strażacy OSP w Ujazdach w osobach dh Edward Sowa i dh Andrzej Ogrodnik. Wszyscy biorący udział w konkursie zostali przez nich obdarowani upominkami oraz dyplomami, za co serdecznie dziękujemy strażakom ochotnikom jak również za wieloletnią współpracę ze szkołą.

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

I miejsce – Michał Szurlej ucz. kl. V

II miejsce – Katarzyna Gibała ucz. kl. VI

III miejsce – Bartosz Morawski ucz. kl. V

16 marca 2016r uczniowie ci reprezentowali szkołę w turnieju na etapie gminnym, gdzie również wykazali się  wiedzą i przygotowaniem do osiągnięcia najlepszych wyników, zdobywając czołową lokatę.

I miejsce – Bartosz Morawski ucz. kl. V

III miejsce – Katarzyna Gibała ucz. kl. VI

Michał Szurlej znalazł się tuż za podium i choć dzielnie walczył nie wszedł do ścisłej czołówki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zwycięstwa i kibicujemy bardzo mocno Bartoszowi, który będzie reprezentował gminę Nozdrzec w OTWP na szczeblu powiatowym.

Maria Starzak

Utworzono dnia 02.11.2016, 18:10