Podsumowanie Konkursu pt. „Legendy Ziemi Nozdrzeckiej”

Utworzono dnia 27.06.2019

W dniu 13 czerwca bieżącego roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu literackiego i plastycznego pt. „Legendy Ziemi Nozdrzeckiej”. Do konkursu literackiego przystąpiło czworo uczniów klasy VIII, którzy przygotowali legendy dotyczące nazwy miejscowości, historii ochronki oraz tajemniczego kamienia. Wśród wyróżnionych prac znalazła legenda napisana przez Patrycję Wronę – jej praca zostanie opublikowana w zbiorze „Legend Ziemi Nozdrzeckiej”. Ponadto do konkursu plastycznego przystąpiło dwoje uczniów: Szymon Kozdraś – uczeń kl. VIII, który zilustrował napisaną przez siebie legendę oraz  Alicja Kowal – uczennica kl. VI, która stworzyła ilustracje do legend napisanych przez Bartosza Morawskiego (kl. VIII), Michała Szurleja (kl. VIII) oraz Patrycję Wronę (kl. VIII).Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy udziału i życzymy dalszych twórczych działań mających na celu poznawanie i utrwalanie historii swojej „małej ojczyzny”.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie  „Towarzystwo Miłośników Ziemi Dynowsko-Brzozowskiej”, którego reprezentantką była p. Agata Duda. Pozyskano na ten cel środki Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami projektu byli: Urząd gminy w Nozdrzcu, GOK w Nozdrzcu i ŚDS im. Anny w Izdebkach. Nagrody  rzeczowe dla uczestników konkursów zostały ufundowane przez Pana Wójta Stanisława Żelaznowskiego oraz panią Sekretarz Urzędu Gminy Agnieszkę Baran. Celem konkursu było utrwalenie zarówno w formie literackiej jak również plastycznej legend związanych z  miejscem  zamieszkania okolicznymi miejscowościami. Spisane legendy dotyczące naszej „małej Ojczyzny” zostaną wydane w wersji książkowej, aby służyć następnym pokoleniom. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie.

Opracowała: BSK

Utworzono dnia 27.06.2019, 21:38