Pisanki, pisanki, jajka malowane - Wielkanoc

Utworzono dnia 09.04.2018

W środę, 28 marca uczniowie, grono pedagogiczne naszej szkoły wraz z przybyłymi rodzicami, wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji, przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych z pomocą wychowawczyni p. Magdaleny Pomykała, przygotowali inscenizację pt. ,,Wielkanoc w przedszkolu’’. Na tle wiosennej dekoracji, najmłodsi przypomnieli tradycje oraz zwyczaje z tym świętem związane. Nie zabrakło wierszyków oraz piosenek wzbogaconych podkładem muzycznym. Mali artyści ubrani byli w kolorowe stroje, był i koszyczek ze święconką, a na scenie pojawiła się mała Wiosna. Wszystkie te akcenty, wprowadziły uczestników w niezwykły świąteczny nastrój. Na zakończenie części artystycznej, Patrycja oraz Szymon z klasy VII złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia w formie rymowanki. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Aby tradycji stało się zadość, po zakończeniu przedstawienia wszyscy zebrani dzielili się jajkiem, które wcześniej zostało poświęcone przez naszego Księdza katechetę.

Ale to jeszcze nie koniec........

Kolejnym punktem apelu, było ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na najładniejszą pisankę oraz kartkę wielkanocną. Laureaci odebrali dyplomy oraz nagrody za wkład włożony w własnoręczne wykonanie swoich pięknych prac. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, składając podziękowania artystom oraz życzenia świąteczne dla całej społeczności szkolnej. Wspomniał także o właściwym zachowaniu i bezpiecznym przeżywaniu okresu Wielkiej Nocy. Na sam koniec, każdy mógł spróbować słodkich bab wielkanocnych, które czekały na nas, na stole nakrytym białym obrusem i przystrojonym w rzeżuchę, palmy i pisanki. Później wszyscy udali się do domu, aby w rodzinnym gronie przeżywać pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

mgr Agnieszka Pęcherek

Utworzono dnia 09.04.2018, 23:03