„Pamięci tych, którzy do Niepodległej szli…”

Utworzono dnia 11.12.2016

„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”.

Jan Paweł II

Słowa te wprowadziły wszystkich uczestników uroczystości obchodów Święta Niepodległości w niepowtarzalny nastrój, zadumę i radość z życia w wolnej Polsce.

18.11.2016r w godzinach popołudniowych przybyli na naszą wieczornicę zaproszeni goście w osobach:

Pani Beata Skiba– Przewodnicząca Rady Gminy w Dynowie

Pan Stefan Pinderski – Radny Rady Gminy w Nozdrzcu

Ks. Janusz Borek- Proboszcz Parafii Ujazdy

Pani Maria Pinderska– emerytowana dyrektor naszej szkoły

Pani Wanda Worek– emerytowana nauczycielka naszej szkoły

Pani Elżbieta Ogrodnik – Sołtys Sołectwa Wesoła-Ujazdy Ryta Górka

Pan Andrzej Bator - PrezesOSP Wesoła-Ujazdy

Pan Jacek Sowa – Prezes OSP Wesoła-Ryta Górka

Pan Józef Kustra – mieszkaniec Rytej Górki

Pan Jan Skiba – mieszkaniec Rytej Górki

Rodzice naszych uczniów

Nauczyciele

Wszyscy obecni zostali udekorowani biało-czerwonymi kotylionami, wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Na wstępie Dyrektor Józef Gratkowski przywitał miłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów a następnie oddał głos aktorom. Część artystyczna przybliżyła historię naszej Ojczyzny w wierszach i piosenkach patriotycznych. Za oprawę muzyczną serdecznie dziękujemy Pani Monice Sobkowicz – nauczycielce muzyki. Na pięknie udekorowanej scenie młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty aktorskie i muzyczne. Finałem występów było chóralne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Po zakończeniu Dyrektor Szkoły podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom za przygotowanie i zaprezentowanie wspaniałej lekcji historii oraz za trud i wkład pracy włożony w przygotowanie części artystycznej. Słowa podziękowania skierowane były również do zacnych Gości i Rodziców, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością. W kolejnej części uroczystości głos zabrał Radny Rady Gminy w Nozdrzcu Pan Stefan Pinderski, który podziękował młodzieży i opiekunom za przygotowanie imprezy, jak również nawiązał w krótkich słowach do wolności naszej Polski. Po tym wystąpieniu Pan Dyrektor zaprosił do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Uroczystość zakończyła się w miłej i nastrojowej atmosferze, a niejednemu łezka zakręciła się w oku.

Program i dekoracje przygotowały: Ewa Sawczak i Maria Starzak

Utworzono dnia 12.12.2016, 09:43