Karnawałowe spotkanie postaci bajkowych

Utworzono dnia 22.02.2021

W dniu 10 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Wesołej odbyło się Karnawałowe spotkanie postaci bajkowych. Dzieci z klas 0 – 3 przyszły do szkoły przebrane w kostiumy bajkowe. Były czarownice, księżniczki, wróżki, rycerz, smok wawelski, pirat, Szewczyk Dratewka, Kot w butach, strażacy, krasnal, Obeliks, Królowa Śniegu, Czerwony kapturek. Każdy uczeń dokonywał prezentacji swojej postaci, często poprzez recytację krótkiego wiersza. Grupę dzieci odwiedziła wróżka Bajka ( pani Barbara Blama), która zaprosiła do słuchania czytanej i inscenizowanej kukiełkami baśni „Jaś i Małgosia”. Wszyscy w skupieniu słuchali historii rodzeństwa, a później odpowiadali na pytania i zagadki dotyczące treści baśni. Za dobrą odpowiedź mogli poczęstować się pierniczkami. Po skończonym spotkaniu z wróżką, nadszedł czas na zabawy i konkursy oraz rozdawanie walentynek. Pośród rozbawionych dzieci przechadzał się często Pan Kleks ( pani Maria Partyka), który rozdawał dzieciom słodkie piegi. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i emocji.

Organizatorzy:
                                                                                                                                                       Magdalena Pomykała,