Integracyjny wyjazd na międzynarodowy mecz w piłce siatkowej

Utworzono dnia 01.01.2016

Asseco Resovia Rzeszów (Polska)Volley Asse Lennik (Belgia)

W dniu 2 grudnia 2015 r. Zespół Szkół w Wesołej tradycyjnie jak co roku zorganizował wyjazd na wielkie widowisko sportowe w rzeszowskiej Hali „Podpromie”. Tym razem był to mecz w piłce siatkowej mężczyzn w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy aktualnym mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów, oraz vice-mistrzem Belgii Volley Asse Lennik. Tym razem wyjazd ten miał również charakter integracyjny, ponieważ prócz uczniów Zespołu Szkół w Wesołej uczestniczyli w nim także uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wesołej-Ujazdach  wraz z dyrekcją, oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Hłudnie. Uczniom dwóch w/w szkół towarzyszyli dodatkowo także księża katecheci, niektórzy nauczyciele wraz z rodziną i nawet jeden rodzic. Pojedynek ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem gromadząc na hali ponad 4 tysiące kibiców. Było to prawdziwe święto sportu dla całego Podkarpacia, zawodnicy Resovii wspięli się na wyżyny swoich umiejętności, a sam pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasi uczniowie przez cały mecz – chwilami nawet na stojąco - zdzierali swoje gardła i dopingowali drużynę Resovii, a gromkimi brawami nagradzali raz po raz jej piękne akcje. Wspaniały doping z pewnością pomógł Asseco Resovii Rzeszów pokonać swego przeciwnika z Belgii w tym spotkaniu w stosunku 3:0, co pozwoliło jej zachować prowadzenie w swej grupie rozgrywkowej w tej elitarnej Lidze Mistrzów.

Drużyna Asseco Resovii Rzeszów wyrasta obecnie na jednego z głównych faworytów tych prestiżowych rozgrywek, w których biorą udział najlepsze klubowe drużyny europejskie. Na boisku zaprezentowały swą klasę siatkarskie gwiazdy światowego formatu występujące w tym sezonie w drużynie z Rzeszowa. I tak prócz największego obecnie gwiazdora reprezentacji Polski Bartosza Kurka w Asseco Resovii Rzeszów grają też między innymi polscy mistrzowie świata (Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga), reprezentanci USA (Thomas Jaesche, Russell Holmes), Francji (Julien Lynnel), Niemiec (Jochen Schops), Czech (Lukas Tichacek), Bułgarii (Nikołaj Penczev), Ukrainy (Dmytro Paszycki), Białorusi (Oleg Achrem).

Po zakończonym meczu zawodnicy obydwu drużyn chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć, z czego nasi uczniowie skrzętnie skorzystali. Ciekawe były także ujęcia z żywą maskotką Resovii „Wilkiem Soviakiem” .

Opisywana wizyta w pięknej rzeszowskiej hali „Na Podpromiu” przysporzyła wszystkim naszym uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością zaszczepiła wśród nich zainteresowanie tą niezwykle popularną obecnie w naszym kraju dyscypliną sportu. A jej popularność jeszcze bardziej wzrosła po zdobyciu przez naszą reprezentację w ubiegłym roku tytułu mistrzów świata.

Poprzez nasze przedsięwzięcie zachęcamy inne szkoły do podejmowania podobnych inicjatyw, które wzbogacają doświadczenia uczniów, kształtują postawę wzorowego kibica, pozwalają bliżej utożsamiać się ze swoim krajem, regionem,  a jednocześnie ukazują wzorce jak można ciekawie i kulturalnie spędzać swój wolny czas.

Adam Świder

Utworzono dnia 01.01.2016, 19:43