Dzielna postawa reprezentantów naszej społeczności szkolnej w Regionalnym Turnieju w Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie

Utworzono dnia 14.02.2020

Turniej zorganizowany został w dniu 19 października 2019r.  w „małej hali” Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Dynowie przez klub tenisa stołowego TG „Sokół” Dynów.

Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 37 zawodniczek i zawodników reprezentujących 10 miejscowości z 8 okolicznych gmin - położonych w czterech powiatach (rzeszowski – ziemski i grodzki, brzozowski

i przeworski):  Bachórz (Gmina Dynów), Wesoła, Hłudno, Izdebki (Gmina Nozdrzec), Niewistka (Gmina Dydnia), Hyżne (Gmina Hyżne), Jawornik Polski (Gmina Jawornik Polski), Zabratówka (Gmina Chmielnik), Dynów (Gmina Miejska), Rzeszów.

Turniej zorganizowano w sześciu kategoriach:

• Dziewczynki – Szkoła Podstawowa”
  • Chłopcy – „Szkoła Podstawowa”
  • Dziewczynki i Kobiety - od 15 lat
  • Open - Kobiety i Mężczyźni -  od 15 do 40 lat
  • Mężczyźni - „Senior - powyżej 40 lat”
  • MężczyźniKategoria Specjalna”

W kategorii „Chłopcy – Szkoły Podstawowe” w turnieju Szkołę Podstawową nr 2 w Wesołej dzielnie reprezentowała grupa 4 uczniów z klas VI-VIII. Ponadto naszą społeczność szkolną udanie reprezentowała w turnieju także Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Gibała (mama Fabiana i Oliwiera), która odniosła duży sukces zajmując III miejsce w kategorii „Kobiet” i II miejsce w swojej kategorii „Kobiet – amatorek” zdobywając przy tym specjalny Puchar, medal i dyplom. Pani Agnieszce dziękujemy przy tym także za zapewnienie transportu do Dynowa dla naszych uczniów.

Z naszej szkoły w turnieju wzięli udział uczniowie: Kacper Hus i Bartosz Kowalski (kl. VI), Oliwier Gibała (kl. VII) i Fabian Gibała (kl. VIII). Wszyscy ci chłopcy wykazali się wysokim kunsztem gry w tenisa stołowego tocząc zacięte pojedynki z najlepszymi zawodnikami turnieju.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: Członek Zarządu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie - Skarbnik Pani Jolanta Głuchowska – Kozubal, oraz trener drużyny tenisa stołowego TG „Sokół” Dynów – Henryk Sawczak.   Nagrody dla najlepszych zawodników w każdej kategorii (puchary, medale, dyplomy, koszulki, okładziny do rakiet i inne pamiątkowe gadżety) wręczali organizatorzy turnieju w osobach: w/w Henryka Sawczaka, głównego menedżera i prywatnego sponsora drużyny tenisa stołowego TG „Sokół” Dynów Bronisława Wojnarowicza, oraz członka drużyny – Adama Świdra. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali „słodki poczęstunek” ufundowany przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie.

Organizowany corocznie przez TG „Sokół” Dynów taki turniej przyczynia się do propagowania w środowisku lokalnym i w regionie tej pięknej dyscypliny sportu jaką jest tenis stołowy. Umożliwia integrację, rozwija sprawność i kondycję fizyczną, zachęca do aktywnych form spędzania czasu wolnego, pokazuje wzorce rywalizacji oparte na zasadach „fair play”.

Adam Świder

Utworzono dnia 14.02.2020, 20:25