Akcja - ,,Bezpieczne ferie”.

Utworzono dnia 22.01.2018
Czcionka:

W dniu 19.01.2018r. naszą szkołę po raz kolejny odwiedzili funkcjonariusze Posterunku Policji w Nozdrzcu. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, uczniowie klas IV – VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.
Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych w domu oraz poza nim. Policjanci poruszyli sprawy dotyczące zachowania się uczniów na drodze, na kuligu, w pobliżu skutych lodem jezior i rzek oraz w czasie zabaw z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Nasi goście zwrócili uwagę, na konieczność zamykania drzwi od wewnątrz i nie wpuszczania do domu nieznajomych, którzy w ostatnim czasie często pukają do naszych domostw, podając się za osoby, którymi nie są w rzeczywistości. Ponadto, uczniowie otrzymali wskazówki związane z pierwszą pomocą, reagowaniem na zagrożenie oraz  komunikowaniem się z odpowiednimi służbami tj. policją, strażą pożarną czy pogotowiem w razie wypadku. Dodatkowo, mundurowi omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, zjawisko cyberprzemocy w sieci oraz agresji wśród dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie dowiedzieli się o negatywnych skutkach i konsekwencjach płynących z takich zachowań.Pogadance towarzyszyła prezentacja multimedialna, która pomogła zobrazować dzieciom, niebezpieczeństwa czyhające na nich podczas wypoczynku zimowego.
Wizyta przebiegła w przyjemnej atmosferze. Uczniowie czynnie i z uwagą uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali na pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Dziękujemy przedstawicielom Policji za cenne rady i wskazówki, które na pewno posłużą naszym wychowankom do spędzenia tego czasu radośnie i bezpiecznie.

mgr Agnieszka Pęcherek

Utworzono dnia 22.01.2018, 21:46